Régebbi írásaim : Valós sorrend a Dunakanyar Kupán

Valós sorrend a Dunakanyar Kupán

2009.08.10. 14:22

Váci Napló    2009. 08. 11.

Németh András egy jó sort már kialakított

Városunkban még soha nem rendeztek olyan rangos kézilabdatornát, mint az elmúlt hét zárónapjaiban. A Váci NKSE ellenfele egy-egy nemzetközileg is magasan jegyzett osztrák, horvát és szlovák csapat volt. A Dunakanyar Kupa zárása után a mieink edzőjét, Németh Andrást kértük a látottak értékelésére.

„Szakmailag feltétlenül hasznos volt a két napon megvívott három mérkőzésünk. Számomra csalódás a mérsékelt érdeklődés, úgy gondoltam, a váciak szeretik annyira a kézilabdát, hogy a világelithez tartozó ellenfelek ellen megtöltik a lelátókat. Ami a csapatunkat illeti: az eddigi tesztmérkőzéseinkhez képest nagyságrenddel jobb volt a teljesítményünk. Úgy érzem, egy sorunk már kezd kialakulni, Támadásban előreléptünk, a védekezésben – elsősorban a visszarendeződésben – még sokat kell javítanunk. Az a baj, hogy kevesen nyújtanak kiemelkedő teljesítményt, míg többen jóformán csak hibázni lépnek a pályára. Remélem, ők mielőbb észbe kapnak. Valós eredmény született: a Hypo szűk játékoskerete ellenére megérdemelten nyert, míg az idegenlégiósait elvesztő horvát együttes így is nagyon erős. A szlovákok – bár az elmúlt bajnokságban gyengébben szerepeltek – most jól igazoltak és belső posztokon válogatott játékosokat vonultatnak fel. Nálunk Temes Bernadett a sorozat végére nagyon magára talált, Tóth Tímea pedig az eltérő heti felkészülése miatt pont a végére fáradt el. Klivinyi Kinga méltán vívta ki produkciójával a szurkolók szeretetét, akik megtapasztalhatták Lucia Uhrakova taktikai érettségét és küzdeni tudását is. Juhász Edina teljesítményével elégedett voltam, mint ahogyan a több poszton is szerepeltethető Farkas Veronika játékával is. Barján Bianka egy meccsen mutatta meg valós tudását, szélsőinknek pedig csak ritka felvillanásai voltak.” – mondta lapunknak Németh András.

Amit a jegyzőkönyvek mutatnak

Első nap:

Podravka Vegeta – Duslo Sala 36-29 (20-16) Vác, 200 néző. Vezette: Hargitai I., Markó. Legjobb dobók: Petkovics 7, Koznjar 5, Lovrak, Zebics 4-4, illetve Tothova 8, Popluharova 7, Dubajova 4.

Váci NKSE – Hypo NÖ 28-33 (14-18)

Vác, 600 néző. Vezette: Dobrovits, dr Tájok.

VNKSE: Juhász – Baross, TEMES 7, Uhrakova 3, TÓTH 9(1), Farkas, Vaszari 1. Csere: Sipeki (kapus), Bagócsi, Schmidt, KLIVINYI 6(2), Barján 2, Fehér.

Edző: Németh András.

Hypo – legjobb dobók: Nascimento 12(4), Moraes 6, Kirsner, Limal 5-5.

Kiállítások: 2 perc, illetve 6 perc. Hétméteresek: 7/3, illetve 4/4. Az eredmény alakulása: 5. perc: 3-0, 14. perc 3-7 (!), 17. perc: 7-8, 22. perc: 9-13, 24. perc: 10-16, 37. perc: 16-22, 49. perc: 24-25, 56. perc: 27-29.

Második nap:

Hypo NÖ – Duslo Sala  33-27 (19-12) Vác, 100 néző. Vezette: Dobrovits, dr. Tájok.

Legjobb dobók: Borges, Nascimento 7-7, Piedade 6, illetve Dubajeva 6, Cznaik, Tothova 4-4.

Váci NKSE – Podravka Vegeta 26-32 (15-19). Vezette: Bonifert, Oláh.

VNKSE: Juhász – Baross 4, Bagócsi, Temes 2, Uhrakova , Tóth 7(2), Vaszari 3.

Csere: Sipeki (kapus), Farkas 4, Barján 2, Klivinyi 4, Mészáros, Mezei.

Podravka – legjobb dobók: Penezics, tatari 6-6.

Kiállítások: 10. perc, illetve 16 perc. Hétméteresek: 8/2 (!), illetve 2/2. A mérkőzés alakulása: 9. perc: 4-5, 15. perc: 9-6, 22. perc: 12-14; 34. perc: 17-21, 47. perc: 20-26. 55. perc: 25-29.

Hypo NÖ – Podravka Vegeta 31-31 (18-17) Vác, 100 néző: Vezette: Bonifert, Oláh

Legjobb dobók: Nascimento 13, Limal 6, illetve Penezic 10, Zebic 8, Tatari 7.

Váci NKSE – Duslo Sala 35-33 (21-16) Vác, 300 néző. Vezette: Dobrovits, dr. Tájok.

VNKSE: Juhász – Baross 1, Barján 1, TEMES 10, UHRAKOVA 5(1), Tóth 7(5), Vaszari.

Csere: Farkas 1, KLIVINYI 10, Bagócsi, Fehér, Mezei.

Kiállítások: 4 perc, illetve 16 perc. Hétméteresek: 10/7, illetve 3/2. A mérkőzés alakulása: 8. perc: 5-2, 17. perc: 13-7, 23. perc: 16-12, 35. perc: 24-19, 45. perc: 31-26, 56. perc: 35-30.

A torna végeredménye:

1. Hypo NÖ 6 pont, 2. Podravka Vegeta 4. pont, 3. Váci NKSE 2 pont 4. Duslo Sala 0 pont.

A szakemberek a legjobb kapusnak a kaproncai Jelcsicset, mezőnyjátékosnak a Hypo irányítóját, Oh-t választották, míg a gólkirálynőt szintén a kupagyőztes adta, a 33 találatot elérő Nascimento személyében.

A mieink augusztus 15-16-án Dabason, a Szabella Kupán szerepelnek. Ennek beharangozóját pénteki számunkban olvashatják.