Régebbi írásaim : Negyedik hely a Szabella Kupán

Negyedik hely a Szabella Kupán

2009.08.17. 13:27

Váci Napló   2009. 08. 18.

Gyenge szombati, jobb vasárnapi teljesítmény

Megközelítés 1. (csak pozitívan): Az elmúlt hétvégék két rangos nemzetközi kézilabda tornáján csak a váci kézilabdázóknak sikerült pontot szerezniük a világklasszis Hypo NÖ. együttesétől. A dabasi Szabella Kupán a legtöbb gól váci játékos nevéhez fűződik: Tóth Tímea 30 (háromszor tíz) találattal lett gólkirálynő.

Megközelítés 2. (sötét szemüvegen keresztül): Négy csapat közül a negyedik helyen zártak a mieink. Védekezésünk és szélsőjátékunk nem sokat javult, ráadásul egy igen halovány Fraditól is „képesek” voltunk kikapni.

Hogy melyiket is választja a kedves Olvasó, abban próbál segíteni a következő beszámoló.

1. Szigorúan csak a tények

Szabella Kupa, Dabas, első nap:

Váci NKSE – FTC-RightPhone 26-28 (14-11)

Dabas, 200 néző: Vezette: Kékes Csaba, Kékes Pál.

VNKSE: Juhász – Baross 1, Barján 2, Temes 2(1), Uhrakova 4, Tóth 10(1), Vaszari 1.

Csere: Sipeki (kapus), Farkas 3, Klivinyi 2(1), Fehér, Bagócsi, Gerstmár, Mezei 1.

Edző: Németh András

FTC - legjobb dobók: Szucsánszki 9, Emberovics 8.

Kiállítások: 10 perc, illetve 4 perc. Hétméteresek: 4/3, illetve 4/4.

Az eredmény alakulása: 6. perc: 1-2, 15. perc: 5-5, 24. perc: 12-10, 36. perc: 16-12, 51. perc: 20-26 (!).

Hypo NÖ. – Buducsnoszt T-Mobile 34-31 (15-15)

Legjobb dobók: Nascimento 8, Piedade 7, illetve Jovanivics 7, Bulatovics 6.

Második nap:

Váci NKSE – Buducsnoszt T-Mobile 26-31 (15-15)

Dabas, 100 néző: Vezette: Árokszállási, Janáky.

VNKSE: Juhász – Fehér 2, Barján 3, Temes 3, Uhrakova 3, Tóth 10(2), Vaszari 2.

Csere: Sipeki (kapus), Farkas 2, Klivinyi 1, Mezei, Gerstmár.

Kiállítások: 2 perc, illetve 12 perc. Hétméteresek: 4/2, illetve 3/2.

Az eredmény alakulása: 6. perc: 5-1 (!), 12. perc: 6-5, 19. perc: 11-6, 24. perc: 14-11, 34. perc: 16-18, 39. perc: 19-18, 46. perc: 23-22, 58. perc: 24-31 (!).

Hypo NÖ – FTC-RightPhone 31-23 (16-11)

Legjobb dobók: Nascimento 9, Limal 7, illetve Albert 6.

Váci NKSE – Hypo NÖ 30-30 (12-13)

Dabas, 200 néző. Vezette: Árokszállási, Janáky.

VNKSE: Juhász – Fehér 2, Barján 1, Temes 6, Uhrakova 3(1), Tóth 10( 3), Vaszari 1.

Csere: Nábelek (kapus), Farkas 2, Klivinyi 5, Gerstmár.

Kiállítások. 4 perc, illetve 12 perc. Hétméteresek: 7/4, illetve 1/0.

Az eredmény alakulása: 5. perc: 3-2, 13. perc: 5-7, 18. perc: 7-11, 25. perc: 11-11, 37. perc: 13-16, 41. perc: 14-18, 51. perc: 24-24, 58. perc: 30-29.

Buducsnoszt T-Mobile – FTC-RightPhone 25-24 (11-14)

Legjobb dobók: Jovanovics 7, Kindl 6, illetve Szucsánszki 9.

A torna végeredménye:

1. Hypo NÖ 5 pont, 2. Buducsnoszt T-Mobile 4 pont, 3. FTC-RightPhone 2 pont, 4. Váci NKSE 1 pont.

2. A váci mérkőzések összefoglalója

A nyitó napon a mieink esélyesebbek voltak az igen tartalékos zöld-fehérek ellen. A második félidő elejéig úgy tűnt ezt pontokra is váltják a váciak. Négygólos előnyünk után azonban nyolc egymás utáni Fradi-támadás is eredményes volt, míg mi csak két alkalommal zörgettük meg a hálót. Aztán már féltucattal is vezetett az ellenfél és a hajrában csak szépíteni sikerült.

Vasárnap kora délelőtt is ragyogóan kezdett Németh András hölgykoszorúja. Többször is 4-5 gól volt az előny a montenegróiak ellen, amit aztán a szünetig „sikerült” leadni. A fordulást követően váltott vezetéssel értek el a csapatok 23-22-es váci fórig. Hogy aztán egy tucat perc lepergése alatt érkező egy szem váci találatra kilenc válasz érkezzen!

A szépségtapaszt a mieink záró mérkőzése hozta. A már tornagyőztes osztrákok – talán ennek tudható be, hogy Gunnar Prokopp menedzser/vezetőedzőnek más elfoglaltsága akadt a hatvan perc alatt – nem tudtak komolyabb előnyt szerezni az első félidőben. A folytatásban is lelkes játékkal rukkoltak ki a váciak. Kétszer is sikerült négygólos hátrányt ledolgozni. 24-24 után jó nyolc percen keresztül rendre válaszolni tudtunk az ellenfél góljára. Sőt! A végén akár nyerhettünk volna, ám míg a váci támadásvégi ziccer kimaradt, a internacionalista rivális egyenlített.

3. Mestermérleg

Németh András értékelése a tornáról: „Az egy héttel korábbi váci meccsekhez képest az volt a különbség, hogy volt egy pocsék teljesítményünk (a Fradi ellen – a szerk.), és volt egy dicséretes, a hat találkozón a legjobb (a Hypoval szemben – a szerk.) Dabason is hasonló szerkezeti és formai gondokkal küszködtünk, itt viszont a vasárnapi összecsapásokon már nem voltak olyan durva hibáink. Tanulság, hogy – amennyiben lehetséges – a játékoskeretünket újabb igazolásokkal fejleszteni kell. A félidőbeli hajrákkal és a második játékrészekkel vannak elsősorban problémánk: bár van erőnléti fejlődés, sok játékosnak még hullámzó a teljesítménye. A játékosok nevében is köszönöm, hogy sok szurkoló elkísért bennünket és lelkesedésükkel segített a csapatnak.”

A Váci NKSE a most következő hosszú hétvégén egy ötcsapatos tornán vesz részt a szlovákiai Nagymihályban.

Külön keretesbe:

A világbajnok barát

Azon túl, hogy a mezőny legeredményesebb gólszerzője volt a tornán a VNKSE vezéregyénisége, Tóth Tímea, a játékos jó teljesítményén túl szombaton este egyéb örömteli pillanatokat is átélhetett. A mérkőzések befejezése után ugyanis az interneten követhette a londoni öttusa világbajnokság fináléját. Szíve természetesen barátjáért, Marosi Ádámért dobogott oly hevesen. Nemhiába! A magyar versenyző ugyanis remekül szerepelt a versenyen és hosszú idő után ismét világbajnoki címet szerzett hazánknak. Mindjárt kettőt is, hiszen a magyar csapat is aranyérmes lett. Ezúton is gratulálunk és további sportsikerek mellett sok boldogságot is kívánunk Timinek és Ádámnak!