Régebbi írásaim : Két pont, és más nem nagyon

Két pont, és más nem nagyon

2009.09.21. 13:45

Váci Napló   2009. 09. 22.

A „szekér” beindulása még várat magára

Egy internetes portál – amúgy jogos – megállapítása szerint a nagy terveket szövögető, újjáalakított élvonalbeli váci kézilabdások szekere igencsak akadozva, lassan indul be. Nos, a Váci NKSE a gyengécske halasiak otthonában az első tíz percben, majd a hajrában a „lovak közé csapott”, ám a köztes időben száguldásról szó sem volt, sőt időnként mintha keresztbe döcögtünk volna …

A női kézilabda NB I negyedik fordulójában:

Kiskunhalas – Váci NKSE 20-31 (12-17)

Kiskunhalas, 300 néző. Vezette: Bonifert, Oláh.

Kiksunhalas, legjobb dobók: Virág 6, Szarka, Szűcs 3-3.

VNKSE: Herr – Baross 1, Barján 2, UHRAKOVÁ 5, Temes 3, TÓTH  T. 11(3), Vaszari 3. Csere: JUHÁSZ (kapus), Farkas 4, Bagócsi, Klivinyi 2, Gerstmár, Mezei, Fehér.

Edző: Németh András

Kiállítások: 8 perc, illetve 4 perc. Hétméteresek: 2/2, illetve 4/3. Az eredmény alakulása: 10. perc: 0-5, 21. perc: 7-12, 37. perc: 16-19, 45. perc: 18-23, 55. perc: 20-29.

A sereghajtó, pont nélküli hazaiak megszeppenését kihasználva jó védekezéssel kezdett csapatunk és csak a 11. percben kapta az első gólt. Amely aztán meg is törte a vendég hölgykoszorú lendületét. Már rendre a halasiak is kicsipkézték a kapuhálót, így nem nőtt a különbség. Bizony, ez az „utazósebesség” nem válik dicséretére a mieinknek!

Sőt! A fordulás utáni percekben három gólra zárkóztak fel a lelkes, de szerény nívón kézilabdázó vendéglátók. Szerencsére az addig kapust és kapufát püfölő Tóth Timinek sikerült bekalibrálni a kapu elhelyezkedésének gólt érő paramétereit, és lövései nyomán a váci szurkoló számára oly kedves „húúúúú” egyre gyakrabban hagyhatta el a nézőtéren helyet foglalók ajkát. A lelkes Farkas Veronika, a nagyon hasznos munkát végző Lucia Uhrakova mellett már Juhász Edina is sűrűbben került közelebbi kontaktusba a labdával. Ezen tényezők együtthatásának köszönhetően elhúzott a Vác, majd a végén pályára lépő kispadosok is kövérítették jócskán a győzelem különbségét.

A kötelezően elvárható két pont begyűjtése azonban azért sem csalt ki örömkönnyeket a váci szimpatizánsokból, mert:

- a meccs nagyobb felében dekoncentrált, hibákkal teli volt játékosaink többségének produkciója,

- a kellően masszív, egymást kisegítő, jó kapusteljesítménnyel párosuló védőmunka csak percekre sejlett fel a mieinknél,

- szélsőink alig jelentettek nagyobb gólveszélyt a pályán, mint a kispadon csücsülve, és egyáltalán…

… ilyen összteljesítménnyel sanszunk sem lehet a felsőházi rájátszásra!

Németh András: A meccs elején és végén két rövidebb időszakban játszottunk a jogosan elvárható szerint. Ez ugyan ma elég volt a győzelemhez, de az én elégedettségemhez ez roppant kevés.

További eredmények: Békéscsaba – Alcoa 29-20, Dunaújváros – Hunnia 39-23, Hódmezővásárhely – Győr 32-33, Veszprém – Siófok 30-26, DVSC – FTC 39-33. A váciak négy fordulót követően a 6. helyen állnak. Most a válogatott Világkupán való szereplése miatt két hét szünet következik a bajnokságban. A mieink legközelebb október 2-án, pénteken este hatkor a dunaújvárosiakat fogadják.

Utánpótlás eredmények: Kiskunhalas ifi – VNKSE ifi 26-30, Kiskunhalas serdülő – VNKSE serdülő 21-25, Szentendre ifi – VKSE ifi 28-22. (Részletek pénteki számunkban.)

Világkupa után Magyar Kupa

Mától e hét végéig a dániai Aarhusban rendezik meg a női kézilabda válogatottak Világkupáját. A hazai szakemberek véleménye erősen megoszlik ezen megmérettetés hasznosságáról, korábban a mieink nem is vettek részt a viadalon. Most a nemrég kinevezett Mátéfi Eszter szövetségi kapitány vezetésével résztvevő nemzeti együttesünk a csoportjában Franciaországgal, Norvégiával és Németországgal találkozik a nyolccsapatos eseményen. Az utazó keret tagja a Váci NKSE két játékosa, Herr Orsolya (képünkön balra) és Tóth Tímea (képünkön jobbra) is.

Megtartották a Magyar Kupa harmadik körének sorsolását. A területi alapon történő párosítás szerint a váciak az NB II-es gödiek otthonában vívhatják ki a legjobb 16 közé jutást. A találkozóra valószínűleg október 6-án, kedden este kerül majd sor.