Régebbi írásaim : KÉZILABDÁZÁS, majd valami más

KÉZILABDÁZÁS, majd valami más

2009.10.05. 14:39

Váci Napló   2009. 10. 06.

Melyik a váci hölgykoszorú igazi arca?

A játékvezetők késése miatt – közlekedési dugóba kerültek a sporik – közel félórás késéssel kezdődött a találkozó. Hogy aztán egy félidőnyi száguldás után a mieink szekere rekedjen meg az önmaguk által kialakított „dugóban”

A női kézilabda bajnokság 5. fordulójában:

Váci NKSE – Dunaújvárosi NKKSE 35-30 (21-10)

Vác, 600 néző. Vezette: Herczeg, Wiedemann. (bizonytalanul)

VNKSE: HERR – BAROSS 7, Temes 4 (3), UHRAKOVA 8 (3), TÓTH  9 (2), Farkas 2, Gerstmár 2.

Csere: Juhász (kapus), Bagócsi 1, Vaszari 1, Barján 1, Klivinyi.

Edző: Németh András.

Dunaújváros – legjobb dobók: Jókai 7(4), Nagy 4.

Kiállítások: 4 perc, illetve 14 perc. Hétméteresek: 11/8, illetve 5/4.

Az eredmény alakulása: 7. perc: 4-4, 15. perc: 10-5, 23. perc: 17-7, 26. perc: 20-7, 37. perc: 23-17, 43. perc: 28-18, 55. perc: 32-26.

Nagyon fiatalok és igen rutinos játékosok alkotják a dunaújvárosiak idei keretét. Ez a vegyes korösszetételű együttes mintegy 6-8 percig tartotta a lépést a mieinkkel. 4-4 után aztán következett egy olyan briliáns váci húsz perc, hogy a szurkolók az egyik ámulatból a másikba estek. A masszív védőfal megkönnyítette az amúgy is jó formában védő Herr Orsolya dolgát, ettől a vendégek teljesen elbizonytalanodtak. Kilenc váci találat esett zsinórban, amiben oroszlánrésze volt a jobbszélső posztján remeklő Baross Zsuzsának. A dunaújvárosiak annyira nem tudták tartani a lépést a száguldozó váciakkal, hogy sorra kerültek kiállítás miatt emberhátrányban és a hazaiak a büntetőlövés gyakorlására is sort keríthettek.

Aztán a folytatásban a (majdnem) össznépi örömködésnek vége szakadt. A második félidő elején több cserejátékos kapott bizonyítási lehetőséget Német Andrástól. Többen egyáltalán nem éltek ezzel! Szétesett a játékunk, a jó védekezésnek már nyoma sem volt, ugyanakkor támadásban leginkább egy bizonytalanul tébláboló, a labdákat kiejtő és a semmibe passzoló tanonccsapatra emlékeztettek a mieink. Pár perc alatt megfelezte a hátrányát a lelkes Dunaújváros. A váci kispadnál Németh András hol magába roskadva temette a kezébe az arcát, hol dúvadként közlekedett játékosai produkciója láttán. Még egyszer sikerült tíz gólra duzzasztani az előnyt, majd egészen a lefújásig fokozatosan csökkent a különbség.

Németh András: Úgy tűnik, majd akkor leszünk jó csapat, ha 20-25 percesek lesznek a kézilabda mérkőzések!

A Váci NKSE október 10-én, szombaton Hódmezővásárhelyen szerepel. Előtte ma (kedden) este fél hétkor Gödön a helyiek ellen lép pályára Magyar Kupa-mérkőzésen.

További eredmények a fordulóból: Alcoa – Kiskunhalas 29-19, Hunnia – Hódmezővásárhely 32-35, Győr – Veszprém 33-22, Siófok – DVSC 25-32, az FTC – Békéscsaba összecsapást szerdán játsszák le.

A váci klub utánpótlás csapatainak eredményei: VNKSE ifi – Dunaújváros ifi 24-24, VNKSE serdülő – Dunaújváros serdülő 25-25. (Részletek a pénteki számunkban.)

Színe és fonákja

Ha azt nézzük, hogy az ellenfelet világklasszisok sora erősítette - mint például Radulovics Bojana, Balogh Beatrix, Ferling Bernadett, Nagy Ivett, Gáspár Gabriella -, akkor egyértelmű a lelkendezés jogossága az ötgólos siker után.

Ha azt nézzük, hogy a felsoroltak bizony VOLT világklasszisok és ilyen-olyan módon reaktiválták magukat az igen nehéz helyzetbe dolgozó egykori BEK-győztes csapat megsegítésére, akkor bizony soványkának tűnik a győzelem különbsége.

Ha azt nézzük, hogy remek játékkal már 13 gól is volt a különbség, akkor csak dicséret illeti a váciakat örömkézilabdájukért.

Ha azt nézzük, hogy a folytatásban olyan produkcióval riogatták edzőjüket és szurkolóikat a mieink, amely miatt az idegbaj kerülgette az említetteket, akkor azt mondhatjuk: nagyon messze még a kánaán.

Tehát minden csak nézőpont kérdése. Tessenek csak belegondolni: milyen örömünnep lett volna a meccs végén, ha a két félidő játékát és eredményét megcserélik a csapatok! Így viszont…