Váci sporteredmények : Kézilabda – Bedarálós győzelem évzárásnak

Kézilabda – Bedarálós győzelem évzárásnak

2023.12.30. 20:39

Női kézilabda NB I, 10. forduló: Praktiker-Vác – Békéscsaba 28-24 (11-11)

A 2023-as esztendő utolsó mérkőzését játszották le élvonalbeli kézilabdásaink ma este a városi sportcsarnokban. A hosszú bajnoki szünet után jól hajrázva gyűjtötte be a kötelező pontokat csapatunk: Praktiker-Vác – Békéscsaba 28-24 (11-11).

A válogatottunk számára amolyan Mátyás királyosra (a célkitűzést teljesítve is, meg nem is) sikerült világbajnokság és az elkövetkező kupakötelezettségek miatt igen érdekesen alakul(t) a váci kézis hölgyek tétmeccseinek periodikája. Míg a november 18-i EL-találkozó óta 41 napig nem volt a mieink számára tétmeccses fellépés, a most következő 56 napban kereken egy tucat ilyenen kell helytállni a csapatnak a különböző szintű megmérettetéseken. (Külön veszély, hogy úgy tűnik: hazánkban ismét jelentős járvány ütötte fel a fejét.)

Mindenesetre a papírforma szerint a mai ígérkezett az egyik kötelezően győzelemmel megvívandó összecsapásnak, még akkor is, ha az immár hagyományosan az évvégi ünnepek közötti – pláne, ilyen hosszú szünetet követő – bajnokik mindig tartogatnak váratlan eredményeket. Ugyanakkor tény, hogy a mai találkozót megelőzően 155 hónap telt el úgy, hogy a csabaiak győztes bajnoki után hagyták volna el a váci létesítményt. Természetesen ma is szépszámú váci sportbarát figyelte érdeklődéssel, hogy az ismert játékoskeretből kikre számíthat Herbert Gábor vezetőedző.

Nos, a váciak teljes 16-os keretet neveztek. A világbajnokságon járt kézilabdázónőink (Bukovszky Anna és Kuczora Csenge) is játékra készen álltak. A viharsarkiak is 16 játékossal vették fel a harcot, a mieinkhez hasonlóan három kapussal. Ismerős volt a játékvezetői duó is, bár számomra meglepő, hogy az Andorka-Hucker duó nem került az immár professzionális sípmesterekké avanzsált bírópárosok közé.

A mérkőzés első perceiben nem láthattunk nagy kapkodást, viszont két elrontott Kuczora-lövést is góllal büntettek a vendégek. Az első hazai találatunkra 4 percet kellett várni, de Marincsák Nikolett eredményességének köszönhetően egy tucat perc lepergése után 8-5-re meglépett csapatunk.

Ám ezután kétszer is pocsékul használtuk ki emberelőnyünket, büntető is kimaradt és a kapufák sora is bosszantotta a váci drukkereket. A négy zsinórban dobott vácit három egymást követő viharsarki találat tromfolta, így a félidő hajrája 9-11-es állással indult. Bizony örülni kellett, hogy a több halvány játékos produktum ellenére legalább döntetlenre sikerült menteni a játékrészt.

A szünetben nem gondoltuk volna a lelátón, de bizony, a folytatás még elkeserítőbb lett váci szempontból. Egy árva gólunkra öt válasz érkezett (38. perc: 12-16). Szinte támadásonként változott a mezőnyjátékosaink felállása, ám a szélsők és a beállós poszton szereplők is labda nélkül árválkodtak. Kuczora Csenge szerencsére megtalálta góllövő kacsóját, így a félidő feléig 2-4 gólos maradt a hátrányunk. A záró negyedóra azonban 19-15-ös csabai fórral és erős vendég győzelmi sansszal indult.

És ekkor történt meg az a váci taktikaváltás, amely végül pontokat jelentett. Csapatunk átállt az 5+1-s védőfalra, amelyben Csíkos Luca egészen hatékonyan látta el a zavaró feladatát. Ráadásul a fiatal átlövő az addig támadásban mutatott betlije után sorban talált be a láthatóan fáradó békéscsabai védekezést kihasználva. Vezérletével most a hazaiak értek el egy 5-1-es gólszériát és a záró 5 perc elején már 24-21-et mutatott az eredményjelző.

A véghajrában aztán okosan játszva úgy szorgoskodott össze ötgólos fórt a Vác, hogy a mérkőzés első háromnegyedében erre semmi jel nem mutatott. Viszont a pontok mégis bekerültek a zsebbe – úgy, hogy jó teljesítményről (a hajrát leszámítva) nemigen lehetett beszélni a látottak kapcsán.

Az eddig 11 bajnokin 10 pontot gyűjtő váciak következő bajnokija ugyan csak január 18-án, csütörtökön lesz (Praktiker-Vác – MTK 18.00), ám addig a mieinkre két nemzetközi és hazai kupatalálkozó vár. Sorrendben:

1. 07. vas. 18.00 Praktiker-Vác –Podravka (EL)
  1. 10. sze. 18.00 Praktiker-Vác – DVSC (MK)
  1. 14. vas. 14.00 Storhamar – Praktiker-Vác (EL)

A mai bajnoki magánjegyzőkönyve:

Vác, 550 néző. Vezette: Andorka Miklós, Hucker Róbert

Praktiker-Vác: 6 Csizmadia Fanni – 7 Such Nelli 5, Ferenczy Fruzsina, Kuczora Csenge 8, 5 Tyiskov-Helembai Fanny, 6 Marincsák Nikolett 5, 4 Csire Fanni.

Csere: 6 Bukovszky Anna (kapus), - Ballai Borbála 2(2), 6 Csíkos Luca 4, 5 Kovalcsik Jázmin 1, - Kovács Anikó, 7 Ballai Anna 3.

Vezetőedző: Herbert Gábor

Békéscsaba, góldobók: Lanistanin 10 (1); Török 4; Aranyi 3; Bencsik, Mayer és Román 2-2; Szondi 1.

Vezetőedző: Rác Sándor

Kiállítások: mindkét oldalon 4 perc. Hétméteresek: 3/2, illetve 2/1

Az eredmény alakulása: 8. perc: 2-3; 17. p.: 8-5; 25. p.: 9-11; 38. p.: 12-16; 43. p.: 15-19; 51. p.: 21-20; 59. p.: 28-23.