Váci sporteredmények
Váci sporteredmények : Kézilabda – Ezúttal elmaradt a bravúr

Kézilabda – Ezúttal elmaradt a bravúr

2024.02.04. 19:40

Női kézilabda Európa Liga csoportkör, 4. forduló: Nykobing - Praktiker-Vác 32-27 (17-15)

Nem sikerült megismételni remek játékát és bravúrnak számító győzelmét a dánok ellen a mieinknek, az Európa Liga újabb csoportmeccsén sima hazai siker született: Nykobing – Praktiker-Vác 32-27 (17-15).

A négycsapatos csoportkör második körét az ellen a rivális ellen nyitotta idegenben Herbert Gábor vezetőedző hölgykoszorúja, melyet a sportág ismerői számára is meglepő módon hazai pályán három góllal legyőzött. A kupasorozat legutóbbi idényét második helyezettként záró dán együttes vasárnap este magabiztosan vágott vissza a mieinknek.

A mérkőzésre 15 játékossal utaztak ki a váciak. Nem tartott a csapattal Győri Alexa és Tyiskov-Helembai Fanny. A hét elején kapott nyilvánosságot, hogy az utóbbi időben már csereként is ritkán pályára lépő Ferenczy Fruzsina ősztől már az MTK-ban fog kézilabdázni, Marincsák Nikolett pedig Budaörsre távozik. Az ellenfél teljes keretében két kapus szerepelt.

Kezdőhetesünk a következő volt: Bukovszky Anna – Such Nelli 3, Ballai Borbála 4, Bordás Réka 1, Kuczora Csenge 6, Csíkos Luca 8, Ballai Anna 1. Csereként lépett pályára a találkozó során Csizmadia Fanni (kapus), Marincsák Nikolett 4, Kurucz Aida, Kovalcsik Jázmin, Ferenczy Fruzsina.

A mérkőzést ezúttal is a SportTv élő közvetítésével lehetett itthonról is követni. Azt láthattuk, hogy az első percek sajnos nem úgy sikerültek a váciaknak, mint az itthoni 4-0-s kezdés. Most az első négy hálózörgetés közül három a hazaiaké volt. Gyors gólváltások közepette a 9. perc elején Kuczora Csenge gólerősségével 5-5-re sikerült egyenlíteni.

Akár a vezetést is átvehettük volna, de háromszor is hibáztak a mieink, és emberelőnyben ismét kettővel mentek el a dánok. Majd megduplázódott a hátrányunk, Kuczorát másodszor is kiállították, így szükség volt az edzői időkérésre.

Csíkos Luca – aki a szünetig 7 gólig jutott! – talált be sorozatban, így 11-9-nél a hazai tréner is eligazította tanítványait. Támadásainkból „csak” a szélső- és a beállósjáték hiányzott, így nem volt meglepő, hogy ötre nőtt különbség. A félidő hajrájában feljöttünk kettőre, majd a szünetre ez meg is maradt. (Megjegyzendő, hogy az első 30 percben csak a dánok dobhattak hetest, és csak a magyar csapatot büntették kiállításokkal.)

A térfélcserét követően végre emberelőnybe kerültünk, mégis megduplázta fórját a Nykobing. A meccsindításhoz képest alaposan redukálódott a gólok száma, és dicséretes módon ismét visszakapaszkodtak szoros állásra a mieink. Ehhez kellett az is, hogy a kapusok között a váci meccshez hasonló különbség volt javunkra.

A meccs kétharmadánál „érdekes” formációt próbáltak ki a hazaiak. Mint az az északiaknál szokás, emberelőnyben is kapus nélkül támadtak, azaz: heten öt mezőnyjátékos ellen. Ám ezúttal nyolc(!) mezőnyjátékosuk volt a pályán. A zavart kihasználva egyenlített a Praktiker-Vác!

Sajnos gyorsan rendezték soraikat a dánok, sokadszor lett két találatnyi előnyük, majd háromnál kikérte második tanácsadási lehetőségét Herbert Gábor vezetőedző. Ám az ellenfél védőjátéka javult fel, aminek egyenes következménye a magyar gólok köddé válása.

Így elmaradt a szoros, kiélezett hajrá, ekkor már eldöntötte a pontok sorsát a vendéglátó. Még megpróbáltunk az utolsó időkérés után mi is a kapus nélküli támadóformációval. Ennek első eredményeként az 51. percben lejutott a balszélsőnkhöz is a labda, majd a másik szélről is sikerült gólt dobnunk.

A meccshajrá váltott gólokkal indult, így 4-5 gól volt a hátrányunk. Nem nagyon vált be az 5+1-es védőfalunk, így pontszerzésre már nemigen maradt esélyünk. Maximum az egymás elleni összevetést fordíthattuk volna a magunk javára. Ám sajnos ez sem jött össze.

Összegezve. A meccs nagy részében a végső különbségnél szorosabb volt az állás. A váciak sokáig remekül küzdöttek, több kiváló egyéni produktumot is láthattunk a csapatunkból (Csíkos Luca, Bukovszky Anna). Ám az egyenlítést követően az ellenfél tudott erősíteni, míg a váciak lassan felőrlődtek.

A csoport másik találkozóján: Storhamar (norvég) – Podravka (horvát) 31-22 (19-11)

Két játéknap van hátra a sorozat csoportköréből. A mieink csoportját a hatpontos norvég Storhamar vezeti az 5 ponttal rendelkező horvát Podravka előtt. A váciak a 3. helyen állnak egy ponttal megelőzve az eddig két pontot gyűjtő dánokat.

A jövő hét zárónapján is utaznak a váciak. Vasárnap délután kettőtől annak a Podravka Vegetanak a csarnokában lépnek pályára, amely ellen hazai környezetben bravúros hajrá után sikerült pontot menteni.

Női kézilabda Európa Liga csoportkör, 4. forduló: Nykobing (dán) – Praktiker-Vác 32-27 (17-15).

Játékvezetők: Alain Rauchs, Philippe Linster (luxemburgiak)

A hazai góldobók: Nielsen 6; Skovlund Schmidt 5; Bardrum 5 (3); Madsen és Pedersen 4-4; Von Pereira 3; Jakobsen 2; Axner, Kristiansen és Obaidi 1-1.

Kiállítások: 6 perc, illetve 8 perc

Hétméteresek: 4/3, illetve 0

Az eredmény alakulása: 5. perc: 3-1; 11. perc: 6-6; 17. perc: 10-6; 23. perc: 14-9; 27. perc: 15-13; 33. perc: 19-15; 41. perc: 19-19; 47. perc: 24-20; 53. perc: 28-23.