Váci sporteredmények : Kézilabda - A remek hajrá hozta a pontokat

Kézilabda - A remek hajrá hozta a pontokat

2024.02.15. 19:41

Női kézilabda NB I, 15. forduló: Kisvárda – Praktiker-Vác 23-28 (12-15)

Két nemzetközi kupameccs között egy idegenbeli bajnoki jelentett változatosságot a váci női kéziseknek: Kisvárda – Praktiker-Vác 23-28 (12-15).

Bár a hazaiak a kiesés ellen harcolnak, ősszel még hazai pályán is csak szoros csatában és Kuczora Csenge 10 góljával sikerült legyőzni őket. Így már a mai összecsapás előtt sejteni lehetett, hogy az igen meggyötőrt váci hölgykoszorúra nem vár sétamérkőzés. A pályaválasztóhoz hasonlóan a mieink is 15 játékost (három kapussal) neveztek be – továbbra is hiányzott a pár hete még enyhe sérülésnek aposztrofált bajjal küszködő Tyiskov-Helembai Fanny és kimaradt Ferenczy Fruzsina is.

Ezúttal a Bukovszky Anna – Such Nelli 4, Ballai Borbála 3, Bordás Réka 1, Kuczora Csenge 8 (1), Csíkos Luca 3, Ballai Anna 6 kezdőhetest küldte pályára Herbert Gábor vezetőedző. Csereként kapott szerepet Csizmadia Fanni 1 és Győri Alexa (kapusok), Marincsák Nikolett 1, Kovács Anikó, Kovalcsik Jázmin 1, Kurucz Aida.

A meccs elején szerzett hazai vezetést követően fordítottak a mieink, ám a sorozatos egyenlítés után a 8. percben 5-4-nél ismét fordult a kocka. Az ősztől majd már Vácon kézilabdázó Juhász Gréta feltűnően aktív volt – ám váltakozó sikerrel.

A félidő feléig a váciakon volt az egalizálás sora, majd 8-7 lett már ide. Bár roppant szoros volt az állás, az igencsak foghíjas lelátón nemigen tombolt a fergeteges hangulat. Az első kétgólos különbség (7-9) máris időkérésre sarkallta a várdai trénert. A hazaiak ezután zavaróval védekeztek. A mi védekezésünk ekkor jól összeállt, sikeresen állta útját a mozgékony védőfalunk az ellenfél próbálkozásainak – 7-6 után sorozatban 5 váci hálózörgetésnek örülhettünk.

Szépen alakult a találkozó, hiszen a 22. percben – már ötgólos hátrányuknál – újra eligazításra hívta ki tanítványait Józsa Krisztián kisvárdai vezetőedző. A játékrész hajrája úgy indult, hogy sajnos elfogytak a góljaink, és amikor már a 6. percnél tartott a váci gólcsend, jött a mieink időkérése. A bravúrosan (40%) védő Csizmadia Fanni saját hatosán belülről is megzörgette a hazai hálót, végül háromgólos vendégfórral mentek pihenni a csapatok.

Szokatlan, de kellemes meglepetés volt, hogy az első félórában mindkét szélsőnk (Such Nelli és Ballai Anna) négy találatig jutott.

A folytatás elején sorozatban pocsékolták el támadásaikat a mieink. Felváltva, de ritkán született gól, 2-3 találatnyi fór volt javunkra. Nálunk ismét Kuczora Csenge vitte a hátán a csapatát, ám Csíkos Luca és Marincsák Nikolett betlizett.

A túloldalon szerencsére ugyanezt tette a válogatott Juhász Gréta is. Sajnos, a mieink gyengélkedése súlyosabb következménnyel járt: a 39. és a 47. perc között ismét gólképtelen volt csapatunk! Így aztán többszöri elpuskázott lehetősége után a 47. percben kiegyenlített a Kisvárda. Nagyon kellett már egy pályán hasznosítható edzői eligazítás.

Mint kiderült, ez meg is történt. A befejező 10 perc elején újra sikerült összeszorgoskodni két-majd háromgólos előnyt. Az utolsó várdai időkérést követően végre Csíkos Luca praclija is gólokat érően sült el. Négy perc volt hátra és 3 találat volt a váci fór, majd három perccel a vége előtt négy.

Elfáradt és kapkodóvá vált a hazai csapat, így végül olyan nagyon nem kellett izgulni a legvégén.

Összegezve. Persze, hogy érződött csapatunk teljesítményén a fárasztó meccssorozat. Az viszont mindenképpen dicséretes, hogy túl tudtak lendülni az izomfáradtságon, a lelkesedésre pedig ezúttal sem lehet panasz. És ami már meccsek óta igen szembetűnő: a nemzetközi találkozók adta tapasztalás, a meccselési rutin igen hasznosnak bizonyult ezen az egyáltalán nem könnyű várdai bajnokin is.

Kisvárda, 300 néző.

Játékvezetők: Horváth Péter, Marton Balázs

A hazaiak gólszerzői: Djatevski, Siska, Szabó 4-4; Bucsi 4 (3); Juhász 3; Karnik 2; Akiyama és Kovalcsik B. 1-1.

Kiállítások: mindkét oldalon 4 perc.

Hétméteresek: 4/3, illetve 1/1

Az eredmény alakulása: 6. perc: 3-4; 13. perc: 7-6; 19. perc: 7-11; 21. perc: 7-11; 26. perc: 10-13; 37. perc: 14-17; 47. perc: 18-18; 55. perc: 20-24;

Lassan befejeződik csapatunk számára az esztendő első két hónapjának megerőltető tétmeccs sorozata. Február 18-án vasárnap délután kettőkor a norvég Storhamar ellen fejezik be a mieink az idei Európa-Liga csoportkört. Majd február 23-án pénteken az NB I-es tabella jobb helyezéséért vív csapatunk hazai pályán rangadót este hattól a Budaörssel.