Indulás: 2007-01-20

Szavazás
Lezárt szavazások

Váci sporteredmények
Váci sporteredmények : Kézilabda - Csodás váci helytállás egy világválogatott ellen

Kézilabda - Csodás váci helytállás egy világválogatott ellen

2024.03.24. 20:05

Női kézilabda NB I, 17. forduló: Győri Audi ETO KC – Praktiker-Vác 34-31 (16-15)

Az előző fordulóhoz hasonlóan a mai játéknapon is papírforma eredmény született az élvonalbeli váci kézilabda együttes bajnokiján. Ám ahogyan remekül küzdött és kézilabdázott a váci hölgykoszorú a világ egyik legjobb együttese ellen, az a váci kézilabda történelem legszebb lapjaira kívánkozik: Győri Audi ETO KC – Praktiker-Vác 34-31 (16-15).

Míg a sereghajtó, biztos kieső Kozármisleny elleni hazai találkozó esetében, úgy a mai győri összecsapás előtt sem izgulták agyon magukat a váci drukkerek. A győriek ugyan a bajnokságban erősen botladoznak és szinte teljesen elvesztették esélyüket az aranyérem megszerzésére, ám a halványabb teljesítmény miatt nemrég kirúgott korábbi vezetőedzőt éppen a mieink ellen váltotta fel egy másik északi tréner, a svéd Per Johansson. (Aki egyúttal a holland női válogatott szövetségi kapitánya is.)

Persze, a játékosokban mindig plusz bizonyítási kényszert kiváltó trénerváltás nélkül is egyértelműen a hazaiak voltak a mai mérkőzés abszolút esélyesei, de ezzel az edzőpremierrel is számolva, félő volt, hogy egy nagyobb különbségű vereségbe is belefuthatnak a mieink.

Mindkét hölgykoszorú 15 játékost nevezett a mérkőzésre. A mieink ugyanazokkal álltak ki, akik szerepeltek a legutóbbi bajnokin, tehát a sérült Kovács Anikó továbbra is hiányzott. Herbert Gábor vezetőedző a következő együttessel indította a 60 percet: Győri Alexa – Such Nelli 4, Ballai Borbála 2, Kuczora Csenge 10 (3), Bordás Réka 1, Csíkos Luca 6, Csire Fanni 2. Csereként kapott lehetőséget Csizmadia Fanni és Bukovszky Anna (kapusok), Kovalcsik Jázmin 1, Marincsák Nikolett 2, Kurucz Aida 1, Ballai Anna 2.

Az első percekben érezhető volt, hogy a hazaiak bizonyítani akarnak az új főnöküknek, de a mieink sem feltett kézzel indították a találkozót. Így sok gól és váltott vezetés jellemezte a kezdést. Kuczora Csenge gólerősségével és a hazaiak ziccerrontásai után három góllal is vezettek a mieink.

A folytatásban aztán a győriek idegessége alábbhagyott, és elsősorban egyéni megoldásokkal szerezték góljaikat. Szerencsére a váciak jól használták ki az ellenfél hibáit és a 13. percben – háromgólos hátrányuknál – a győri tréner megtartotta első időkérést új csapatánál. Aztán szaporodtak a váci bakik is támadásban, és alábbhagyott a góltermés a hazai kapunál.

Egy ideig még tartotta a 2-3 gólos fórt a Praktiker, de a meccs harmadánál már egálnál tartott a mérkőzés. Eladott labdáinkat kihasználva lerohanásokkal fordított a Győr. Öt alkalommal is sikerült a fantasztikusan küzdő, felszabadultan kézilabdázó Vácnak egyenlíteni, és az első félidő végi minimális hátrány a hazaiak kritikáján túl a mieink hatalmas dicsérete is.

A második játékrész elején két gyors hazai találattal sajnos nőtt a különbség, majd a váci duplát követően elkezdtek potyogni a gólok. Remekül kapaszkodott csapatunk, kihasználva a győriek nem túl acélos védőmunkáját. Kuczora Csenge és Csíkos Luca elképesztően nagy bombagólokat szerzett, így több alkalommal is sikerült egy gólra felzárkóznunk.

Az utolsó negyedóra mindenki megdöbbenésére aztán egygólos vendégvezetéssel indult. Ismét el kellett igazítania játékosait a svéd mesternek. Kölcsönös kapusbravúrok után egy durva játékvezetői hibát követően a záró kilenc perc ismét hazai vezetéssel indult.

A véghajrában két góllal elmentek a győriek, fáradó játékosaink már igen nehezen tudták áttörni a hazai védőfalat. De még három perccel a lefújás előtt is csupán egy találat volt a különbség, és akkor még az egyenlítésért is támadhattunk.

Összegezve. Veresége ellenére erre a mérkőzésre nagyon sokáig büszkén emlékezhetnek a váci vezetők, játékosok és szurkolók. Végig teljesen partiban voltak a mieink egy olyan csapat ellen, amelyhez dől a pénz és tulajdonképpen világválogatottnak is beillenek. Bravó, Váci Lányok!

Győr, 1700 néző.

Játékvezetők: Haskó Tamás, Natkai Norbert

A hazaiak gólszerzői: Gros 9 (4); Nze-Minko 5; Blohm, Brattset és Oftedal 4-4; Szöllősi-Schatzl 3; Győri-Lukács 2; De Paula, Hovden és Kristiansen 1-1.

Kiállítások: 4 perc, illetve 2 perc

Hétméteresek: 4/4, illetve 3/3

Az eredmény alakulása: 9. perc: 3-6; 13. perc: 5-8; 20. perc: 10-10; 26. perc: 14-14; 38. perc: 23-20; 46. perc: 26-27(!); 52. perc: 29-28; 58. perc: 32-31;

A vereség dacára az 5. helyet biztosan őrző váciakra a következő fordulóban sem vár könnyebb feladat: március 28-án csütörtökön este hatkor – a Kiu-testvérek bíráskodása mellett… – a Fradi érkezik Vácra.